Gea Ashilevi – intervjuu Anne & Stiilile, talv 2023

Psühholoog Gea Ashilevi: tänapäeval pead olema megalähedane perega, tegema karjääri, hoidma suhet – seda kõike on liiga palju! Tänapäeva inimest rusub sageli võimetus jõuda teiseni, nendib psühholoog ja…

Kuidas enesesõbralikkus aitab vaimset tervist hoida? Pearaadio podcast Mari Jürjensiga

Kuidas jääda maailmast hooliva noorena ellu keskkonnakriisis?

Keskkonnakriisile mõeldes ei ole seos vaimse tervisega sageli see, mis esimesena pähe kargab. Väga palju on juttu majanduslikest, poliitilistest, keskkondlikest ja füüsilise tervisega seotud mõjudest, mida kliimakriis endaga kaasa toob. Kuid oluliselt vähem kõneletakse sellest, kuidas viimase kümne aasta jooksul tehtud uuringud näitavad kliimamuutuste olulist mõju stressitaseme ja seega depressiooni ning ärevuse tõusule noorte – kuid ka täiskasvanute – seas ning kuidas seda saab seostada suurema agressiooni ja kuritegevusega kogukondades, kus on vähem ressursse keskkonnaprobleemidega toimetulekuks.

Peaasi.ee otse-eeter #36

Üksilduse tundest isolatsioonis olles ja isolatsioonist välja tulles. Kuidas sellega toime tulla?
Otse-eetris on Gea Grigorjev, psühholoog, perenõustaja ja mindfulness õpetaja.

Üksildusest üle

Igaüks vajab vahel üksiolemise aega, kuid üksildane inimene tunneb alaliselt, et tema elus on midagi puudu. Üksildust saab kogeda eri viisidel sõltuvalt sellest, millised inimese vajadused ei ole rahuldatud. Emotsionaalne üksildus tekib emotsionaalselt lähedaste suhete puudumisel, sotsiaalne üksildus aga laiema sotsiaalse võrgustiku puudumisel.

KUULA: EMA helistab. Psühholoog Gea Grigorjev. Kuidas aitab mindfulness ehk teadvelolek?

Seekord võttis ajakirja EMA peatoimetaja Merle Liivak kõne Brightonisse, kuhu kolis hiljuti koos oma perega psühholoog ja mindfulness-õpetaja Gea Grigorjev. Gea valgustab, kuidas teadvelolekutehnikad aitavad hakkama saada stressi ja hirmudega ning jagab ka paar head nippi.

Peaasi.ee otse-eeter #16

Kuidas endaga hästi käituda? Mida tähendab enesearmastus ja kuidas ennast rohkem armastada? Otse-eetris vastas küsimustele psühholoog, perenõustaja ja mindfulness õpetaja Gea Grigorjev.

Peaasi.ee otse-eeter #4

Peresuhetest, tülidest, kõrgetest ootustest, üksiolemisest, eneseväärtustamisest.
Küsimustele vastas otse-eetris Gea Grigorjev, psühholoog, perenõustaja ja mindfulness õpetaja

Foto: Iris Kivisalu

ISAD SUHTEKEERISES

Mida tervem ja õnnelikum on naise ja mehe suhe, seda paremini tunnevad ennast ka lapsed. Lihtne. Ja samas pole midagi keerulisemat. Neli isa jagavad, mis on olnud nende paarisuhte proovikivideks ja mida nad on neist hetkedest õppinud.

TEADVELOLEV VANEMLUS

Mindful parenting ehk teadvelolev vanemlus on terves maailmas populaarsust koguv lapsevanemaks olemise viis, mis tähistab võimet olla ilusates hetkedes rohkem kohal, tulla raskemate hetkedega paremini toime ning hoida laste kõrvalt ka iseennast.